Instagram nefunguje? Zkuste tato řešení!

Nefunguje Instagram

Zkontrolujte připojení k internetu

První věc, kterou byste měli zkontrolovat, když vám nefunguje Instagram, je vaše připojení k internetu. Zkuste otevřít webovou stránku nebo jinou aplikaci, abyste se ujistili, že máte aktivní připojení. Pokud se nemůžete připojit k internetu, zkuste restartovat router nebo modem. Pokud používáte mobilní data, zkontrolujte, zda máte zapnutá mobilní data a zda máte dostatek dat. Slabý signál nebo žádný signál může také způsobit problémy s připojením. Zkuste se přesunout na místo s lepším signálem nebo se připojit k jiné Wi-Fi síti. Pokud máte podezření na problém s vaším poskytovatelem internetových služeb, kontaktujte ho a ověřte si, zda nedochází k výpadku v síti.

Restartujte aplikaci Instagram

Pokud vám Instagram nefunguje správně, restartování aplikace může být jednoduchým, ale účinným řešením. Zavření a opětovné spuštění aplikace může vyřešit drobné chyby a závady, které mohou způsobovat problémy.

Na zařízeních se systémem iOS (iPhone, iPad) dvakrát stiskněte tlačítko Domů nebo přejeďte prstem nahoru ze spodní části obrazovky a podržte, dokud se nezobrazí všechny spuštěné aplikace. Poté aplikaci Instagram jednoduše zavřete přejetím nahoru. Na zařízeních se systémem Android klepněte na tlačítko Nedávné aplikace (obvykle čtvercová ikona) a přejetím prstu aplikaci Instagram zavřete.

Po zavření aplikace Instagram ji zkuste znovu otevřít. Pokud problém přetrvává, zkuste restartovat telefon. Restartování telefonu může vyřešit složitější problémy, které restartování aplikace nevyřeší.

Pokud ani po restartu aplikace a telefonu Instagram stále nefunguje správně, může být problém s vaším připojením k internetu, servery Instagramu nebo samotnou aplikací. V takovém případě zkontrolujte své připojení k internetu, vyhledejte informace o výpadcích serverů Instagramu nebo zkuste aplikaci aktualizovat nebo znovu nainstalovat.

Aktualizujte aplikaci Instagram

Pokud vám Instagram nefunguje tak, jak by měl, prvním krokem by vždy měla být aktualizace aplikace. Zastaralá verze Instagramu může být zdrojem mnoha problémů, od pomalého načítání příspěvků přes pády aplikace až po nefunkční funkce. Vývojáři Instagramu neustále pracují na vylepšování aplikace a opravách chyb, takže aktualizace na nejnovější verzi je nejjednodušší způsob, jak zajistit bezproblémový chod.

Problém Možné řešení
Instagram se nenačítá Zkontrolujte připojení k internetu, restartujte aplikaci, aktualizujte aplikaci Instagram
Nelze se přihlásit k Instagramu Zkontrolujte správnost uživatelského jména a hesla, resetujte heslo
Nejdou nahrávat fotky/videa Zkontrolujte připojení k internetu, restartujte aplikaci, zkontrolujte nastavení oprávnění pro Instagram

Aktualizaci Instagramu provedete snadno v obchodě s aplikacemi vašeho telefonu – App Store pro iOS a Google Play pro Android. Vyhledejte Instagram a pokud je k dispozici aktualizace, uvidíte tlačítko „Aktualizovat“. Po dokončení aktualizace aplikaci restartujte a zkontrolujte, zda problém přetrvává.

nefunguje instagram

Aktualizace aplikace Instagram je často tím nejjednodušším a nejefektivnějším řešením problémů s nefunkčním Instagramem. Než se pustíte do složitějších řešení, zkuste nejdříve aktualizovat aplikaci.

Vymažte mezipaměť aplikace

Pokud Instagram nefunguje správně, jedním z prvních kroků, které můžete vyzkoušet, je vymazání mezipaměti aplikace. Mezipaměť ukládá dočasné soubory a data, které Instagram používá k rychlejšímu načítání obsahu. Někdy se ale tato data mohou poškodit nebo zastarat, což může vést k problémům s funkčností aplikace. Vymazání mezipaměti donutí Instagram stáhnout si nové a čisté verze těchto souborů, což může vyřešit různé problémy, jako je pád aplikace, pomalé načítání nebo problémy s přehráváním videí.

Postup vymazání mezipaměti se liší v závislosti na operačním systému vašeho telefonu. Na telefonech s Androidem obvykle najdete možnost vymazání mezipaměti v nastavení telefonu, v sekci Aplikace. Vyhledejte Instagram v seznamu aplikací, klepněte na něj a poté vyberte možnost Úložiště. Zde byste měli najít tlačítko pro vymazání mezipaměti. Na telefonech iPhone s iOS není vymazání mezipaměti tak přímočaré. Místo toho můžete zkusit aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat z App Store. Tím se smažou všechna data aplikace, včetně mezipaměti.

Pamatujte, že vymazáním mezipaměti se neodhlásíte z Instagramu ani nesmažou žádné vaše fotky nebo videa. Po vymazání mezipaměti se budete muset znovu přihlásit do aplikace, ale vaše data zůstanou nedotčena.

Zkontrolujte výpadky Instagramu

Pokud máte pocit, že Instagram nefunguje správně, nejste sami. Výpadky Instagramu se stávají a můžou mít různé podoby. Možná se vám nedaří načíst feed, odeslat fotky nebo videa, nebo se dokonce ani přihlásit do svého účtu. Než začnete panikařit, existuje pár věcí, které můžete zkontrolovat.

Začněte tím, že se ujistíte, že máte stabilní připojení k internetu. Zkuste načíst jinou webovou stránku nebo aplikaci. Pokud se vám nedaří připojit k internetu, problém pravděpodobně není v Instagramu. V takovém případě zkontrolujte nastavení Wi-Fi nebo mobilních dat.

nefunguje instagram

Pokud je vaše připojení v pořádku, dalším krokem je ověření, zda Instagram nehlásí oficiální výpadek. Existuje několik webových stránek, které monitorují stav online služeb, včetně Instagramu.

Někdy může být problém i v samotné aplikaci Instagram. Zkuste aplikaci zavřít a znovu otevřít. Pokud to nepomůže, zkuste Instagram odinstalovat a znovu nainstalovat z App Store nebo Google Play.

Pokud žádné z výše uvedených řešení nepomohlo, zbývá vám už jen trpělivost. Výpadky Instagramu jsou obvykle dočasné a technici Instagramu na jejich opravě intenzivně pracují.

Odhlaste se a znovu se přihlaste

Někdy je nejjednodušší řešení to nejlepší. Pokud vám Instagram nefunguje správně, zkuste se odhlásit a znovu přihlásit. Tato jednoduchá akce může vyřešit drobné chyby a závady, které brání správnému fungování aplikace. Odhlášení a opětovné přihlášení může obnovit vaše připojení k serverům Instagramu a vyřešit tak problémy s načítáním obsahu, odesíláním zpráv nebo aktualizací feedu.

Než se odhlásíte, ujistěte se, že znáte své uživatelské jméno a heslo, abyste se mohli snadno přihlásit zpět. Po odhlášení počkejte alespoň 30 sekund, než se znovu přihlásíte. To dá aplikaci dostatek času na obnovení připojení. Pokud se vám i po odhlášení a opětovném přihlášení stále nedaří Instagram používat, zkuste zkontrolovat připojení k internetu nebo aktualizovat aplikaci na nejnovější verzi.

Restartujte telefon

Někdy je nejjednodušší řešení to nejlepší. Pokud vám Instagram nefunguje správně, zkuste restartovat telefon. To může vyřešit mnoho problémů, včetně těch s připojením k internetu, aktualizacemi aplikací a dalšími drobnými chybami, které mohou bránit správnému fungování Instagramu. Vypněte telefon na pár sekund a poté ho znovu zapněte. Po restartu zkuste Instagram znovu otevřít a zkontrolujte, zda problém přetrvává. Restart telefonu je rychlý a snadný způsob, jak vyřešit mnoho běžných problémů s Instagramem, a často je to první věc, kterou byste měli zkusit, než se pustíte do složitějších řešení.

Zkontrolujte nastavení data a času

Nesprávné datum a čas na vašem zařízení můžou Instagramu bránit v synchronizaci s jeho servery, což vede k nejrůznějším problémům. Zkontrolujte, zda máte na svém telefonu správně nastavené datum a čas, a to včetně časového pásma. Ideálně nastavte automatickou aktualizaci data a času, abyste předešli podobným problémům v budoucnu.

nefunguje instagram

Pokud máte datum a čas nastaveny správně a Instagram stále nefunguje, zkuste restartovat telefon. Restartování zařízení často vyřeší drobné softwarové chyby, které by mohly způsobovat problémy s aplikací.

Stále nic? V tom případě zkuste aktualizovat aplikaci Instagram na nejnovější verzi. Vývojáři Instagramu neustále pracují na opravách chyb a vylepšování aplikace. Aktualizace na nejnovější verzi může vyřešit problémy s kompatibilitou a další chyby, které brání správnému fungování Instagramu.

Uvolněte úložný prostor telefonu

Pokud vám Instagram nefunguje správně, jedním z prvních kroků k vyřešení problému může být uvolnění úložného prostoru v telefonu. Instagram, stejně jako mnoho jiných aplikací, ukládá dočasná data, která mohou časem zabírat značné množství úložiště. Tato data, nazývaná také mezipaměť, mohou někdy způsobovat konflikty a vést k problémům s funkčností aplikace.

Otevřete nastavení telefonu a vyhledejte sekci "Aplikace". V seznamu aplikací najděte Instagram a klepněte na něj. V informacích o aplikaci byste měli vidět možnost "Úložiště". Po klepnutí na ni se zobrazí informace o tom, kolik místa Instagram zabírá, a možnosti pro vymazání dat. Můžete zkusit vymazat mezipaměť aplikace, což odstraní dočasná data a může vyřešit drobné problémy. Pokud problém přetrvává, zvažte vymazání dat aplikace, což smaže všechna data včetně nastavení a přihlášení. Před vymazáním dat se ujistěte, že znáte své přihlašovací údaje k Instagramu, abyste se mohli znovu přihlásit.

Znovu nainstalujte aplikaci Instagram

Pokud vám Instagram nefunguje správně, může být přeinstalace aplikace tím nejjednodušším řešením. Tato akce často vyřeší problémy způsobené poškozenými daty aplikace nebo drobnými chybami softwaru. Než se do toho pustíte, ujistěte se, že máte přístup ke svému účtu, abyste o něj nepřišli. Zde je návod, jak na to:

Odinstalujte Instagram: Na domovské obrazovce vašeho zařízení podržte ikonu Instagramu, dokud se nezačne třást. Poté klepněte na symbol "X" nebo "Odstranit" a potvrďte odinstalaci.

Restartujte zařízení: Vypněte a znovu zapněte telefon. Tím se vymaže mezipaměť a dočasné soubory, které by mohly způsobovat problémy.

Znovu nainstalujte Instagram: Otevřete Obchod Play (Android) nebo App Store (iOS) a vyhledejte "Instagram". Stáhněte a nainstalujte aplikaci jako obvykle.

nefunguje instagram

Přihlaste se: Po instalaci spusťte Instagram a přihlaste se pomocí svého uživatelského jména a hesla.

Po přeinstalaci by měl Instagram fungovat správně. Pokud problémy přetrvávají, zkuste zkontrolovat připojení k internetu, aktualizovat operační systém vašeho zařízení nebo kontaktovat podporu Instagramu pro další pomoc.

Kontaktujte podporu Instagramu

Pokud vám Instagram nefunguje, nemusíte hned propadat panice. Existuje několik způsobů, jak se s Instagramem spojit a požádat o pomoc. Než se ale na podporu obrátíte, zkuste problém vyřešit sami. Často pomůže jednoduchý restart aplikace nebo telefonu. Zkontrolujte také své připojení k internetu – Instagram potřebuje stabilní připojení, aby fungoval správně. Pokud používáte mobilní data, zkuste se přepnout na Wi-Fi.

Jestliže vám Instagram stále nefunguje, můžete se podívat na stránku Instagram Help Center. Najdete tam odpovědi na nejčastější otázky a návody, jak řešit běžné problémy. Pokud na stránce Instagram Help Center nenajdete řešení, můžete se obrátit přímo na podporu Instagramu. Uděláte to tak, že v aplikaci přejdete do svého profilu, kliknete na tři vodorovné čárky v pravém horním rohu a vyberete možnost „Nastavení“. V Nastavení pak zvolte „Nápověda“ a „Nahlásit problém“. Následně popište svůj problém a odešlete zprávu. Podpora Instagramu se vám ozve co nejdříve, obvykle do 24 hodin.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor:

Tagy: nefunguje instagram | řešení problémů s nefunkčním instagramem