Kdy vyjde PS5 Pro? Technologie, které vám vyrazí dech!

Kdy Vyjde Ps5 Pro

Datum vydání PS5 Pro

Sony zatím oficiálně neoznámilo datum vydání PS5 Pro. Vzhledem k tomu, že se PS5 dostala na trh v listopadu 2020, je nepravděpodobné, že by se Pro verze objevila dříve než v roce 2024. Sony obvykle vydává vylepšené verze svých konzolí zhruba 3 roky po uvedení původního modelu. Informací o PS5 Pro je poskrovnu. Analytici předpokládají, že by mohla nabídnout vylepšený grafický výkon, rychlejší načítání her a podporu rozlišení 8K. Je také možné, že by PS5 Pro mohla být dražší než původní PS5. Fanoušci PlayStationu si tak budou muset ještě nějakou dobu počkat, než se dozví více o PS5 Pro a jejím potenciálním datu vydání. Sony si s největší pravděpodobností nechá oficiální oznámení až na dobu, kdy bude moci představit konkrétní detaily a hry, které potenciál vylepšené konzole naplno využijí.

Potvrzení od Sony?

Zatím nemáme žádné oficiální potvrzení od Sony ohledně PlayStation 5 Pro, natož abychom věděli, kdy vyjde. Japonský gigant si s informacemi o vylepšené verzi konzole PS5 dává na čas. Vzhledem k tomu, že PlayStation 5 teprve nedávno překonala problémy s dostupností a začala se prodávat ve velkém, je pochopitelné, že Sony nechce brzy vypouštět informace o novém modelu.

Fanoušci a herní média nicméně spekulují o tom, že by se PS5 Pro mohla na trhu objevit v roce 2024. Tyto spekulace vycházejí z dosavadního chování Sony, která v minulosti vydala vylepšenou verzi konzole PlayStation zhruba tři roky po uvedení původní verze.

Je důležité zdůraznit, že se stále jedná pouze o spekulace. Dokud Sony oficiálně neoznámí PlayStation 5 Pro, nemůžeme si být jistí žádnými informacemi o vydání.

Očekávané specifikace

Ačkoliv Sony zatím tají oficiální informace o PlayStation 5 Pro, spekulace a úniky informací nám dávají nahlédnout do budoucnosti. Očekává se, že PS5 Pro nabídne vylepšený hardware oproti základní verzi PlayStation 5. Mezi nejvíce diskutovaná vylepšení patří:

  • Výkonnější grafický procesor (GPU) od AMD s architekturou RDNA 3, který by mohl umožnit hraní v rozlišení 8K a s plynulejším snímkováním.
  • Rychlejší procesor (CPU) s architekturou Zen 4 od AMD, který by mohl zkrátit nahrávací časy a zlepšit celkový výkon konzole.
  • Větší kapacita operační paměti RAM (až 24 GB GDDR6), která by umožnila plynulejší chod her s náročnější grafikou.
  • Podpora technologie ray tracingu, která by přinesla realističtější nasvícení a odrazy ve hrách.
  • Vylepšený systém chlazení, který by mohl snížit hlučnost konzole a prodloužit její životnost.

Důležité je poznamenat, že se jedná pouze o spekulace a oficiální specifikace PlayStation 5 Pro zatím nebyly Sony potvrzeny.

kdy vyjde ps5 pro

Vylepšený výkon a grafika

Fanoušci her se nemohou dočkat, až Sony odhalí více informací o PlayStationu 5 Pro, ačkoliv Sony zatím oficiálně neoznámilo datum vydání PS5 Pro, spekulace a úniky informací naznačují, že by se konzole mohla objevit koncem roku 2024 nebo začátkem roku 2025.

Očekává se, že PS5 Pro přinese vylepšený výkon a grafiku oproti svému předchůdci. Základní PS5 se může pochlubit působivým grafickým výkonem, ale PS5 Pro by to mohl posunout na zcela novou úroveň. Jednou z nejvíce diskutovaných funkcí je potenciál hraní v rozlišení 8K. I když se očekává, že nativní 8K hry budou vzácností, PS5 Pro by mohl využívat upscalingové techniky k vylepšení vizuální věrnosti her v nižším rozlišení. Kromě rozlišení se očekává, že PS5 Pro nabídne také vyšší a stabilnější snímkovou frekvenci, a to i při hraní náročných her. To by znamenalo plynulejší a pohlcující herní zážitek, zejména u her zaměřených na akci a rychlost. Pro dosažení těchto vylepšení výkonu se spekuluje, že PS5 Pro bude vybaven vylepšeným procesorem AMD a grafickým procesorem s architekturou RDNA 3. Tyto vylepšené komponenty by měly umožnit konzoli zpracovávat složitější herní světy, pokročilé efekty a realističtější fyziku.

Datum vydání konzole PlayStation 5 Pro je stále zahaleno tajemstvím. Sony zatím oficiálně neoznámilo žádné informace, takže fanoušci si musí vystačit s fámami a spekulacemi.

Eliška Dvořáková

Podpora 8K rozlišení?

Zatímco PlayStation 5 se chlubí podporou 8K rozlišení, situace s PS5 Pro je trochu mlhavější. Sony zatím oficiálně neoznámilo, zda chystaná vylepšená konzole tuto funkci nabídne. Některé zdroje spekulují, že by 8K mohlo být jedním z lákadel PS5 Pro, nicméně vzhledem k omezené dostupnosti 8K obsahu a vysokým nárokům na hardware je otázkou, zda by se jednalo o reálně využitelnou funkci pro většinu hráčů.

V tuto chvíli se zdá pravděpodobnější, že se PS5 Pro zaměří na vylepšení stávajícího 4K rozlišení s vyšší snímkovou frekvencí a podporou ray tracingu. To by hráčům přineslo citelnější rozdíl v kvalitě obrazu a plynulosti hraní.

Informace o vydání konzole PS5 Pro jsou stále kusé. Sony zatím oficiálně neoznámilo datum vydání, ani cenu. Očekává se, že by se konzole mohla na trhu objevit nejdříve koncem roku 2024, nicméně jedná se pouze o spekulace.

Rychlejší SSD úložiště

Jedním z hlavních lákadel PlayStationu 5 Pro bude bezpochyby jeho vylepšené úložiště. Zatímco standardní PS5 se může pochlubit superrychlým SSD diskem, verze Pro slibuje ještě kratší nahrávací časy a plynulejší herní zážitek.

kdy vyjde ps5 pro
Funkce PlayStation 5 PlayStation 5 Pro
Datum vydání 12. listopadu 2020 TBA

Přesné specifikace SSD úložiště v PS5 Pro zatím Sony tají. Očekává se však, že půjde o technologicky vyspělejší disk s ještě vyšší rychlostí čtení a zápisu dat. To by znamenalo bleskové načítání her, plynulejší streamování textur ve vysokém rozlišení a celkově svižnější odezvu konzole.

Informace o vydání PS5 Pro jsou stále zahaleny tajemstvím. Sony zatím oficiálně neoznámilo datum vydání, ale spekulace naznačují, že by se konzole mohla na trhu objevit koncem roku 2024 nebo začátkem roku 2025.

Vylepšené SSD úložiště v PS5 Pro by mohlo znamenat revoluci v herním zážitku. Kratší nahrávací časy a plynulejší chod her by hráčům umožnily ponořit se do herních světů bez zbytečných prodlev a vychutnat si tak hry naplno.

Nové funkce ovladače DualSense

Svět her se třese nedočkavostí, PlayStation 5 Pro klepe na dveře! Kromě dechberoucí grafiky a bleskové rychlosti se mluví o vylepšeních, která posunou herní zážitky na novou úroveň. Jedním z nich je i přepracovaný ovladač DualSense. Sony si dalo záležet, aby ještě více prohloubilo náš prožitek z hraní, a tak můžeme očekávat řadu novinek. Haptická odezva bude ještě preciznější a nabídne širší škálu vibrací, díky čemuž doslova ucítíme každý krok, výstřel nebo kapku deště. Adaptivní triggery slibují věrnější simulaci odporu, takže natahování luku nebo stisknutí plynového pedálu budou působit neuvěřitelně realisticky. Nový DualSense by měl být také lehčí a ergonomicky vylepšený pro pohodlnější držení i během dlouhých herních seancí. Zatím sice Sony tají přesné datum vydání PlayStationu 5 Pro, ale spekulace hovoří o konci roku 2024. Jedno je jisté - vylepšený ovladač DualSense bude hrát klíčovou roli v tom, abychom si hry užili naplno.

Kompatibilita s hrami pro PS5

S ohledem na nadcházející vydání konzole PlayStation 5 Pro se mnoho hráčů zajímá o kompatibilitu her. Dobrá zpráva je, že PS5 Pro bude zpětně kompatibilní s hrami pro PS5. To znamená, že vaše stávající hry pro PS5 budou fungovat i na nové konzoli, a to často s vylepšeným výkonem a grafikou. Sony se zavázalo k plynulému přechodu pro hráče, takže se nemusíte obávat ztráty přístupu ke své herní knihovně.

kdy vyjde ps5 pro

Je však důležité poznamenat, že některé hry mohou mít na PS5 Pro specifické režimy nebo vylepšení, které nebudou dostupné na původní PS5. Tyto informace by měly být uvedeny na obalu hry nebo v online obchodech. V každém případě kompatibilita s hrami pro PS5 je jedním z hlavních lákadel PS5 Pro a Sony si je toho dobře vědomo.

Cena a dostupnost

V tuto chvíli bohužel nemáme žádné oficiální informace o ceně a dostupnosti PlayStationu 5 Pro. Sony si tyto detaily zatím nechává pro sebe a fanoušci po celém světě netrpělivě čekají na jakékoli náznaky.

Mnoho spekulací se točí kolem ceny, která by mohla být vyšší než u původní PlayStation 5, a to vzhledem k očekávanému vylepšenému hardwaru a funkcím. Někteří analytici odhadují cenu okolo 18 000 Kč, ale bez oficiálního potvrzení od Sony je to pouze domněnka.

Stejně tak je tomu i s dostupností. Zatímco se objevují zvěsti o vydání v roce 2024, Sony oficiálně neoznámilo žádné datum. Je pravděpodobné, že dostupnost konzole bude ovlivněna globálním nedostatkem čipů, který nadále postihuje technologický průmysl.

Doporučujeme sledovat oficiální kanály PlayStation a důvěryhodné herní weby, abyste měli přístup k nejaktuálnějším informacím o ceně a dostupnosti PlayStationu 5 Pro, jakmile budou k dispozici.

Konkurence Xbox Series X

Společnost Sony zatím oficiálně neoznámila datum vydání PlayStationu 5 Pro. Fanoušci ale spekulují, že by se tak mohlo stát koncem roku 2024 nebo začátkem roku 2025. Mezi hráči panuje velká zvědavost, jak si povede v porovnání s konkurencí, zejména s Xboxem Series X.

Microsoft uvedl Xbox Series X na trh již v listopadu 2020. Konzole se může pochlubit působivým hardwarem, který umožňuje hraní ve 4K rozlišení při 120 snímcích za sekundu. Nabízí také technologii Ray Tracing pro realističtější zobrazení světla a stínů. Xbox Game Pass, předplatné herní služby od Microsoftu, je další silnou stránkou Xboxu. Hráči za měsíční poplatek získají přístup k široké knihovně her, včetně nových titulů od Xbox Game Studios.

Pro PlayStation 5 Pro bude klíčové, aby se s Xboxem Series X dokázal vyrovnat, a ideálně ho i předčit. Fanoušci očekávají vylepšený hardware s ještě lepším výkonem pro hraní ve vysokém rozlišení a s plynulejší snímkovou frekvencí. Důležitou roli bude hrát i nabídka exkluzivních her. Sony je proslulé svými kvalitními exkluzivními tituly, které by mohly být rozhodujícím faktorem pro mnoho hráčů při výběru konzole.

Pro koho je PS5 Pro určena?

Zatím nevíme, kdy se PlayStation 5 Pro objeví na pultech obchodů. Sony zatím oficiálně neoznámilo datum vydání, ani nepotvrdilo, že na vylepšené verzi konzole pracuje. Nicméně, spekulace a úniky informací naznačují, že by se tak mohlo stát koncem roku 2024 nebo začátkem roku 2025.

kdy vyjde ps5 pro

Pro koho by ale byla PS5 Pro určena? V první řadě pro ty nejnáročnější hráče, kteří chtějí zažít absolutní vrchol herního zážitku. PS5 Pro by měla nabídnout výrazně vyšší výkon než stávající PlayStation 5, a to včetně podpory hraní ve vyšším rozlišení, s vyšší snímkovou frekvencí a s pokročilejšími grafickými efekty. Díky tomu by hry na PS5 Pro vypadaly lépe a běžely plynuleji než na standardní PS5.

Kromě toho by PS5 Pro mohla oslovit i majitele televizí s rozlišením 8K, pro které by se stala ideálním společníkem. V neposlední řadě by PS5 Pro mohla být lákavou volbou i pro ty, kteří s nákupem PlayStationu 5 stále váhají a čekají na konzoli s ještě lepším výkonem.

Publikováno: 11. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor:

Tagy: kdy vyjde ps5 pro | informace o vydání konzole ps5 pro