Motorola Razr 40 Ultra recenze: Skládačka, která vás ohromí

Motorola Razr 40 Ultra Recenze

Skládací displej P-OLED

Jednou z věcí, která na Motorole Razr 40 Ultra okamžitě zaujme, je jeho skládací P-OLED displej. Tenhle typ displeje se stává čím dál populárnějším u skládacích telefonů a není se čemu divit. P-OLED displeje jsou známé pro svou živost barev, hlubokou černou a energetickou efektivitu. V případě Razru 40 Ultra je displej o velikosti 6,9 palce s obnovovací frekvencí 165 Hz, což zaručuje plynulý obraz i při hraní her. Rozlišení 1080 x 2640 pixelů pak zajišťuje, že i ty nejmenší detaily jsou perfektně viditelné.

V recenzích na Motorolu Razr 40 Ultra se často chválí právě kvalita displeje. Uživatelé si pochvalují jeho jas, ostrost a věrnost barev. Někteří recenzenti dokonce tvrdí, že se jedná o jeden z nejlepších displejů, které kdy na skládacím telefonu viděli. Samozřejmě, skládací displeje mají svá specifika a ani ten v Razru 40 Ultra není bez chyby. Některým uživatelům může vadit viditelný záhyb uprostřed displeje, který je patrný zejména při sledování tmavších scén. Nicméně, většina recenzí se shoduje na tom, že se jedná o drobnou vadu na kráse, která nijak nekazí celkový dojem z používání telefonu.

Vnější displej 3,6 palce

Motorola Razr 40 Ultra se může pochlubit impozantním 3,6palcovým externím displejem, který je největší ze všech skládacích telefonů typu véčko. Tento displej s rozlišením 1066 x 1056 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz je neuvěřitelně plynulý a jasný, takže je radost na něj pohlížet. Není to jen na okrasu - tento externí displej je překvapivě funkční. Můžete na něm spouštět aplikace, hrát hry, sledovat videa a dokonce psát na klávesnici, aniž byste museli telefon otevírat. To je skvělá zpráva pro ty, kteří chtějí svůj telefon používat co nejvíce i bez nutnosti jeho neustálého otevírání.

Samozřejmě, 3,6palcový displej není tak velký jako běžný telefon, takže některé úkoly, jako je psaní dlouhých e-mailů, mohou být stále pohodlnější na větším vnitřním displeji. Ale pro rychlé kontroly, notifikace a menší úkoly je externí displej Razr 40 Ultra neuvěřitelně užitečný. Je to jedna z funkcí, která odlišuje Razr 40 Ultra od konkurence a dělá z něj jeden z nejzajímavějších skládacích telefonů na trhu.

Výkonný procesor Snapdragon 8+ Gen 1

Srdcem Motoroly Razr 40 Ultra je výkonný procesor Snapdragon 8+ Gen 1 od Qualcommu. Tenhle čipset patří mezi špičku na trhu a zaručuje plynulý chod i při náročných úkolech, jako je hraní her nebo multitasking. V kombinaci s dostatkem operační paměti (8 GB nebo 12 GB v závislosti na variantě) zvládá telefon bez problémů i ty nejnáročnější aplikace a hry. V recenzích na Motorolu Razr 40 Ultra se často objevuje chvála na plynulost systému a rychlé reakce. Uživatelé si pochvalují i svižné přepínání mezi aplikacemi a absenci jakéhokoli lagu. Snapdragon 8+ Gen 1 zkrátka dělá z Motoroly Razr 40 Ultra jeden z nejvýkonnějších skládacích telefonů na trhu.

motorola razr 40 ultra recenze

Operační systém Android 13

Motorola Razr 40 Ultra přichází s nejnovějším operačním systémem Android 13, který přináší řadu vylepšení a nových funkcí. Uživatelské rozhraní je plynulejší a intuitivnější než kdy dříve. Vylepšení se dočkala i práce s více aplikacemi najednou, ať už jde o rozdělení obrazovky nebo plovoucí okna. Android 13 klade velký důraz na soukromí a bezpečnost. Uživatelé mají větší kontrolu nad tím, jaké informace sdílejí s aplikacemi. Novinkou je možnost udělovat aplikacím přístup pouze k vybraným fotografiím a videím. Motorola nasadila na Android 13 svou vlastní uživatelskou nadstavbu My UX, která přidává několik užitečných funkcí a gest. Jednou z nich je možnost rychlého spuštění fotoaparátu dvojitým otočením telefonu. Celkově je Android 13 na Motorole Razr 40 Ultra skvělou volbou pro uživatele, kteří hledají moderní a spolehlivý operační systém s důrazem na plynulý chod a bezpečnost.

8 GB RAM a 256 GB úložiště

Motorola Razr 40 Ultra se pyšní kombinací 8 GB RAM a 256 GB úložiště, což je v dnešní době standardní výbava pro telefon vyšší třídy. Tato kombinace zajišťuje plynulý chod systému Android 13 s nadstavbou My UX, a to i při náročnějším multitaskingu. Aplikace se načítají rychle a bez zbytečných prodlev.

Dostatek operační paměti RAM umožňuje telefonu bez problémů zvládat i hraní her, i když ty nejnáročnější tituly mohou vyžadovat mírné snížení grafických detailů pro dosažení optimální plynulosti. 256 GB úložiště poskytuje dostatek prostoru pro ukládání fotografií, videí, hudby a aplikací. Bohužel telefon nenabízí možnost rozšíření úložiště pomocí paměťové karty, což by někteří uživatelé mohli postrádat.

Celkově lze říci, že kombinace 8 GB RAM a 256 GB úložiště v telefonu Motorola Razr 40 Ultra je dostatečná pro většinu uživatelů. Telefon si poradí s každodenními úkoly bez zaváhání a nabídne dostatek prostoru pro ukládání dat. Absence slotu na paměťovou kartu by však mohla být pro některé uživatele limitující.

Fotoaparát 12 MP s OIS

Motorola Razr 40 Ultra se nesnaží ohromit počtem megapixelů na zadním fotoaparátu. Místo honby za čísly se soustředí na praktičnost a kvalitu. Hlavní fotoaparát s rozlišením 12 MP je vybaven optickou stabilizací obrazu (OIS), která je v této třídě telefonů stále vzácností. OIS je klíčová pro ostré snímky a videa, zvláště při horších světelných podmínkách nebo při focení v pohybu.

motorola razr 40 ultra recenze

Výsledky mluví samy za sebe. Fotografie z Razr 40 Ultra jsou detailní, s věrnými barvami a dobrým dynamickým rozsahem. I v noci podává fotoaparát slušné výsledky, i když s mírným šumem. Pro běžné uživatele, kteří nepotřebují fotit jako profesionálové, je fotoaparát Razr 40 Ultra více než dostačující.

Kromě hlavního snímače je k dispozici i ultraširokoúhlý objektiv, který se hodí pro zachycení širších scén. Ten už ale nedosahuje kvalit hlavního fotoaparátu, a to jak z hlediska ostrosti, tak i barevného podání.

Celkově lze říci, že fotoaparát Motorola Razr 40 Ultra je příjemným překvapením. Nehraje si na vlajkovou loď, ale nabízí spolehlivý výkon a díky OIS pořizuje kvalitní snímky i v náročnějších podmínkách.

Motorola Razr 40 Ultra je jako perfektní večer – elegantní, stylový a plný překvapení.

Eliška Dvořáková

Selfie kamera 32 MP

Motorola Razr 40 Ultra se může pochlubit působivým 32MP selfie fotoaparátem, který je umístěn v elegantním průstřelu na hlavním displeji. Tato vysoká rozlišení slibuje ostré a detailní selfie snímky, ať už fotíte portréty nebo skupinové fotky s přáteli.

Srovnání Motorola Razr 40 Ultra a Samsung Galaxy Z Flip4
Funkce Motorola Razr 40 Ultra Samsung Galaxy Z Flip4
Cena (odhadovaná) 28 990 Kč 26 999 Kč
Vnější displej 3.6" pOLED, 144Hz 1.9" Super AMOLED, 60Hz
Hlavní fotoaparát 12MP širokoúhlý, 13MP ultraširokoúhlý 12MP širokoúhlý, 12MP ultraširokoúhlý

V praxi podává selfie kamera Razru 40 Ultra solidní výkon. Fotografie jsou za dobrých světelných podmínek ostré a s věrnými barvami. Dynamický rozsah je také na dobré úrovni, takže i ve scénách s vysokým kontrastem si zachováte detaily ve světlech i stínech.

Za zhoršených světelných podmínek si selfie kamera stále vede poměrně dobře. Snímky mohou být mírně měkčí a s trochou šumu, ale stále použitelné pro sdílení na sociálních sítích.

Kromě fotografií umožňuje selfie kamera Razru 40 Ultra také natáčet videa v rozlišení až 4K. Videozáznamy jsou plynulé a s dobrou stabilizací obrazu.

Celkově je 32MP selfie kamera Motorola Razr 40 Ultra silnou stránkou tohoto telefonu. Nabízí vysokou kvalitu obrazu, ať už fotíte selfie, natáčíte videa nebo se účastníte videohovorů.

motorola razr 40 ultra recenze

Baterie s kapacitou 3800 mAh

Motorola Razr 40 Ultra se může pochlubit baterií s kapacitou 3800 mAh, což je na skládací telefon slušná hodnota. Vydrží vám celý den běžného používání? To záleží na vašich návycích. Pokud jste náročný uživatel a hodně fotíte, natáčíte videa nebo hrajete hry, pravděpodobně budete muset telefon nabíjet večer. Při běžném používání, jako je procházení webu, kontrola e-mailů a občasné focení, by vám baterie měla vydržet celý den.

Nabíjení je poměrně rychlé díky podpoře 30W TurboPower. Za půl hodiny se telefon nabije z nuly na zhruba 60 %, což je dostatečné na to, abyste telefon mohli bez obav používat po zbytek dne.

Celkově vzato je výdrž baterie Motorola Razr 40 Ultra slušná a s telefonem byste neměli mít problém zvládnout celý den na jedno nabití, pokud ho nebudete příliš zatěžovat.

Rychlé nabíjení 30 W

Motorola Razr 40 Ultra se pyšní rychlým 30W nabíjením, což je v dnešní době spíše standard než něco, čím by se telefon mohl vyloženě chlubit. I když to není nejrychlejší nabíjení na trhu, pro většinu uživatelů bude dostačující. Z nuly na 50 % se telefon nabije zhruba za 25 minut, což je ideální pro rychlé doplnění energie během dne. Plné nabití pak trvá o něco déle, přibližně hodinu a 15 minut.

Bohužel, Motorola se rozhodla vynechat bezdrátové nabíjení, což je u telefonu této cenové kategorie zklamáním. Mnoho konkurentů nabízí bezdrátové nabíjení, a to i s vyššími rychlostmi. Absence této funkce je tak jedním z mála kompromisů, které uživatelé u Razru 40 Ultra musí akceptovat.

Odolnost proti vodě IPX2

Motorola razr 40 ultra se může pochlubit odolností proti vodě IPX2. Co to ale přesně znamená v praxi? V podstatě jde o základní ochranu proti kapající vodě. Telefon by měl bez úhony přežít, pokud na něj náhodou ukápne pár kapek, například když ho používáte v mírném dešti.

Důležité je si uvědomit, že IPX2 neznamená voděodolnost. Telefon rozhodně není určený k ponoření do vody a vystavování silnému dešti nebo proudu vody by mohlo mít fatální následky. Pokud hledáte telefon, se kterým se budete moci bez obav koupat nebo fotit pod vodou, Motorola razr 40 ultra pro vás není tou pravou volbou.

Pro běžné používání by ale certifikace IPX2 měla stačit. Jen je potřeba mít na paměti, že jde o ochranu spíše základní a s telefonem by se mělo zacházet opatrně, zvláště v blízkosti vody.

motorola razr 40 ultra recenze

Bluetooth 5.3 a Wi-Fi 6E

Motorola Razr 40 Ultra se může pochlubit nejnovějšími možnostmi připojení, včetně Bluetooth 5.3 přináší vylepšení v podobě stabilnějšího připojení, nižší spotřeby energie a lepší odolnosti vůči rušení. To znamená, že si můžete užívat bezproblémové používání bezdrátových sluchátek, reproduktorů a dalších Bluetooth zařízení.

Wi-Fi 6E posouvá bezdrátové připojení na novou úroveň. Využívá frekvenční pásmo 6 GHz, které je méně zatížené než běžná pásma 2,4 GHz a 5 GHz. To má za následek vyšší rychlosti stahování a nahrávání, nižší latenci a stabilnější připojení i v hustě obydlených oblastech s mnoha Wi-Fi sítěmi. Díky podpoře Wi-Fi 6E si tak můžete vychutnat plynulé streamování videa ve vysokém rozlišení, hraní online her bez lagů a rychlé stahování velkých souborů.

Kombinace Bluetooth 5.3 a Wi-Fi 6E v telefonu Motorola Razr 40 Ultra zaručuje špičkové možnosti připojení, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Stereo reproduktory s Dolby Atmos

Motorola Razr 40 Ultra se může pochlubit i působivým zvukem. Stereo reproduktory s technologií Dolby Atmos vás vtáhnou do děje filmů a her. Zvuk je hlasitý a čistý, s překvapivě dobrými basy na tak tenký telefon. Technologie Dolby Atmos přidává zvuku další rozměr a vytváří prostorový zvukový zážitek.

Při sledování filmů nebo hraní her se budete cítit jako byste byli přímo v centru dění. I poslech hudby je na Motorola Razr 40 Ultra příjemným zážitkem. Zvuk je vyvážený a detailní, takže si užijete všechny nuance vašich oblíbených skladeb.

Ať už jste kdekoli, stereo reproduktory s Dolby Atmos na Motorola Razr 40 Ultra vám poskytnou působivý zvukový zážitek.

Čtečka otisků prstů v displeji

Motorola Razr 40 Ultra se může pochlubit moderní čtečkou otisků prstů integrovanou přímo v displeji. Tato technologie se stává standardem u skládacích telefonů, a to z dobrého důvodu. Umístění senzoru pod displej šetří místo a zachovává elegantní vzhled zařízení.

V případě Razru 40 Ultra je čtečka umístěna v dolní části vnitřní obrazovky. Její nastavení je rychlé a intuitivní a během testování fungovala spolehlivě a svižně. Rozpoznání otisku prstu bylo přesné a odemykání telefonu probíhalo bez zaváhání.

Někteří uživatelé by mohli namítat, že by preferovali umístění senzoru v zapínacím tlačítku na boku zařízení, jak tomu je u některých konkurenčních modelů. Toto řešení má své výhody, ale Motorola se zřejmě rozhodla pro integraci do displeje z důvodu zachování co nejčistšího designu.

motorola razr 40 ultra recenze

Celkově lze říci, že čtečka otisků prstů v displeji Motoroly Razr 40 Ultra funguje bezproblémově a splňuje očekávání. Její rychlost a přesnost z ní dělají spolehlivý způsob, jak zabezpečit váš telefon a zároveň si užívat moderní technologie.

Dostupnost a cena v Česku

Motorola Razr 40 Ultra se v České republice prodává u všech velkých prodejců elektroniky a mobilních operátorů. Telefon je dostupný ve variantách s různou kapacitou úložiště a paměti RAM, což ovlivňuje jeho konečnou cenu. Doporučená maloobchodní cena se pohybuje okolo 30 000 Kč, což z něj dělá jeden z nejdražších skládacích telefonů na trhu.

Zákazníci, kteří hledají výhodnější nabídku, mohou zvážit nákup u mobilních operátorů v kombinaci s tarifem. V takovém případě je možné Motorola Razr 40 Ultra pořídit za zvýhodněnou cenu, případně na splátky. Před nákupem je vždy vhodné porovnat ceny u více prodejců a zvážit i případné akce a slevy.

I přes svou vysokou cenu je Motorola Razr 40 Ultra atraktivním telefonem pro uživatele, kteří hledají kombinaci stylového designu, špičkového výkonu a inovativních funkcí. Jeho kompaktní rozměry v zavřeném stavu a velký ohebný displej z něj dělají skvělou volbu pro ty, kteří chtějí to nejlepší z obou světů.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor:

Tagy: motorola razr 40 ultra recenze | recenze na motorola razr 40 ultra