Napětí do poslední minuty! Nejlepší krimi filmy 2022, které vás chytnou a nepustí

Krimi Filmy 2022

Top krimi filmy roku 2022

Rok 2022 nám nadělil slušnou porci napínavých krimi filmů, které nás držely v šachu od začátku do konce. Ať už máte rádi detektivky s propracovanou zápletkou, drsné thrillery s nečekanými zvraty nebo psychologická dramata s temnou atmosférou, v minulém roce jste si určitě přišli na své. Mezi divácky nejlépe hodnocené kriminálky roku 2022 patřil například film "The Batman" s Robertem Pattinsonem v hlavní roli, který nás zavedl do temných zákoutí Gotham City. Fanoušky severských krimi nadchnul dánský thriller "Zločin v tichém lese", který si pohrával s tématem zneužívání moci a tajemstvími minulosti. Pro milovníky historických krimi byl pak jako stvořený film "Smrt na Nilu" s hvězdným obsazením v čele s Kennethem Branaghem a Gal Gadot. A pokud jste si chtěli užít pořádnou dávku napětí a akce, pak jste nemohli minout akční thriller "Ambulance" s Jakem Gyllenhaalem a Yahyahem Abdul-Mateenem II. Kromě těchto filmových trháků se v roce 2022 objevila i řada dalších pozoruhodných kriminálních filmů, které si zaslouží vaši pozornost. Ať už se jednalo o nezávislé snímky s originální zápletkou nebo o adaptace populárních knih, jedno je jisté - rok 2022 byl pro fanoušky krimi filmů skutečně bohatý.

Drsné severské thrillery

Rok 2022 byl pro fanoušky drsných severských thrillerů doslova žní. Severské krimi filmy si získaly oblibu po celém světě a loňský rok potvrdil, že severská kinematografie je stále ve skvělé formě. Diváci si užili napínavé zápletky, temnou atmosféru a charismatické detektivy, kteří se nezastaví před ničím, aby dopadli pachatele. Mezi nejdiskutovanější snímky patřil dánský thriller „Vrah mezi námi“, který se soustředil na sérii brutálních vražd v kodaňském podsvětí. Film zaujal syrovým zpracováním a skvělým výkonem Nicolase Coster-Waldaua v hlavní roli. Z Norska dorazil strhující snímek „Ledové ticho“, který se odehrával v odlehlé vesnici za polárním kruhem. Film nabídl mrazivou atmosféru, napětí až do poslední minuty a překvapivé rozuzlení. Fanoušci švédské kinematografie si pak přišli na své s filmem „Stíny minulosti“, který se vracel k nevyřešenému případu zmizelé dívky. Film zaujal psychologickou hloubkou, silným příběhem a skvělými hereckými výkony. Drsné severské thrillery z roku 2022 potvrdily, že tento žánr má stále co nabídnout. Diváci se mohou těšit na další napínavé příběhy, temnou atmosféru a nečekané zvraty, které jim nedají spát.

Srovnání krimi filmů roku 2022
Název filmu Režisér Hodnocení ČSFD
Smrt na Nilu Kenneth Branagh 68%
The Batman Matt Reeves 85%

Akční jízdy plné napětí

Rok 2022 byl pro fanoušky krimi filmů doslova hostinou. Vedle napínavých příběhů a skvělých hereckých výkonů nás filmaři zahrnuli i pořádnou dávkou akce. Od automobilových honiček až po drsné přestřelky, akční scény v krimi filmech roku 2022 nám zvedaly tep a držely nás na kraji sedadel.

krimi filmy 2022

Vzpomeňme například na strhující automobilovou honičku ulicemi Paříže ve filmu "Bez dechu", kde kaskadérské kousky braly dech. Nebo na brutální přestřelku v úzkých uličkách Neapole v italském thrilleru "Temné stíny", která nám ukázala syrovou realitu světa organizovaného zločinu.

A co teprve akční sekvence v akčním thrilleru "Noční lovec"? Hlavní hrdina, bývalý voják, se v něm utkává s armádou zabijáků v adrenalinové jízdě, která nebere konce.

Rok 2022 zkrátka potvrdil, že akční scény a krimi filmy k sobě neodmyslitelně patří. A my se už teď nemůžeme dočkat, čím nás filmaři překvapí v příštím roce.

Mysteriózní záhady k rozlousknutí

Rok 2022 byl pro filmové fanoušky krimi žánru doslova hostinou. Od napínavých thrillerů po detektivky plné zvratů, diváci si mohli vybírat z nepřeberného množství filmů, které jim nedaly spát. Co ale dělá tyto filmy tak poutavými? Jsou to často záhadné a komplikované případy, které vyžadují bystrou mysl a pozorné oko, aby byly rozlousknuty.

Vzpomeňme například na film "Smrt na Nilu", adaptaci slavného románu Agathy Christie. Diváci byli vtaženi do luxusního světa na palubě parníku, kde se odehrála vražda a každý se stal podezřelým. Nebo film "Noční šelma", temný thriller o sériovém vrahovi, který terorizuje Los Angeles. Detektivové se museli ponořit do hlubin zločinu a temných zákoutí lidské psychiky, aby vraha dopadli.

Tyto filmy nám ukazují, že i v dnešní době plné technologií a moderních vymožeností zůstává lidská mysl tou největší záhadou. A právě snaha o její pochopení, o odhalení motivů a tajemství, které se skrývají v hlubinách lidské duše, dělá z krimi filmů tak fascinující podívanou.

Česká krimi scéna

Rok 2022 byl pro české krimi filmy a seriály plodným rokem. Diváci si užili napínavé příběhy plné záhad, zločinu a napětí. Mezi nejdiskutovanější počiny patřil seriál Devadesátky, který se vracel do bouřlivého období 90. let a rozkrýval zločiny spjaté s tehdejší podsvětí. Seriál zaujal diváky autentickým prostředím, silným příběhem a skvělými hereckými výkony. Dalším úspěchem se stal film Známá tvář, psychologický thriller o úspěšném spisovateli, který se stává terčem stalkingu. Film nabídl napínavou atmosféru, nečekané zvraty a skvělou kameru.

krimi filmy 2022

Fanoušci detektivek si přišli na své s novou řadou seriálu Případy 1. oddělení, která nabídla další várku realistických případů inspirovaných skutečnými zločiny. Seriál si i nadále drží vysoký standard a potvrzuje, že patří k tomu nejlepšímu, co česká krimi scéna nabízí. Rok 2022 tak potvrdil, že české krimi má co nabídnout a dokáže diváky zaujmout napínavými příběhy, silnými postavami a kvalitním zpracováním.

Nejlepší krimi seriály roku

Rok 2022 byl pro fanoušky krimi žánru štědrý. Přinesl nám řadu napínavých seriálů, které nás držely v napětí až do poslední minuty. Mezi favority se zařadil severský thriller "Pachatel neznámý", který diváky uchvátil mrazivou atmosférou a komplexním příběhem. Pro milovníky britských detektivek byl pak lahůdkou nový počin "Vraždy v Cotswolds", který zaujal charismatickým detektivem a vtipnými dialogy. Zaoceánská tvorba se blýskla seriálem "Temné stíny Los Angeles", který nabídl syrový pohled do světa zločinu a korupce. A nesmíme zapomenout ani na českou tvorbu. Seriál "Devadesátky" sklidil ovace za autentické ztvárnění porevoluční doby a napínavou zápletku.

Výběr nejlepších krimi seriálů roku 2022 je samozřejmě subjektivní. Každý divák má jiné preference a hledá v seriálech něco jiného. Všichni se ale shodneme na tom, že kvalitní krimi seriál by měl mít napínavý příběh, zajímavé postavy a silnou atmosféru. A přesně to nám nejlepší seriály roku 2022 nabídly.

Dokumenty ze světa zločinu

Rok 2022 byl pro fanoušky krimi filmů a dokumentů skutečnou lahůdkou. Vedle napínavých fiktivních příběhů se na obrazovkách objevila i řada dokumentů, které nám přiblížily skutečné zločiny a jejich vyšetřování. Diváci se tak mohli ponořit do spletitých případů vražd, podvodů, korupce a organizovaného zločinu. Dokumenty z roku 2022 zaujaly nejen strhujícími příběhy, ale i detailním zpracováním a rozhovory s přímými aktéry.

Zaujal vás příběh Elizabeth Holmes a její společnosti Theranos? Dokument "The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley" odhalil pravdu o jednom z největších podvodů v historii Silicon Valley. Chladnokrevní zabijáci a jejich zvrácené motivy? Dokumentární série "Dahmer – Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera" šokovala diváky po celém světě. Pokud vás lákají záhady a nevyřešené případy, dokument "Nevyslovená pravda: Vražda JonBenét" nabídl nový pohled na jeden z nejzáhadnějších zločinů 90. let.

krimi filmy 2022

Rok 2022 byl zkrátka pro milovníky krimi žánru velmi plodný. Dokumenty z prostředí skutečného zločinu nám opět dokázaly, že realita je často mnohem děsivější a překvapivější než fikce.

Pro fanoušky detektivek

Rok 2022 byl pro fanoušky detektivek a krimi filmů opravdu štědrý. Na plátnech kin i televizních obrazovkách se objevila celá řada napínavých příběhů plných záhad, zločinů a překvapivých odhalení. Vraždy, únosy, loupeže, podvodníci a nebezpeční zločinci, to vše v kombinaci s chytrými detektivy, vyšetřovateli a policisty, kteří se je snaží dopadnout.

Mezi divácky nejlépe hodnocené krimi filmy roku 2022 patřily jak hollywoodské blockbustery s hvězdným obsazením, tak i komornější evropské detektivky s propracovanou psychologií postav. Velký úspěch slavil například film "Smrt na Nilu", adaptace slavného románu Agathy Christie, která diváky zavedla do luxusního prostředí parníku plujícího po Nilu, kde se odehraje záhadná vražda. Milovníci severské krimi si pak přišli na své u filmu "Jezdec mrtvých", temného thrilleru z Islandu, který diváky zavede do drsné krajiny a světa plného tajemství.

Kromě celovečerních filmů se v roce 2022 objevila i řada povedených kriminálních seriálů. Diváci si oblíbili například napínavou minisérii "Pachatel neznámý", která sleduje vyšetřování brutální vraždy mladé dívky, nebo seriál "V síti", jenž se zabývá aktuálním tématem kyberšikany a internetové kriminality.

Tipy na dlouhé večery

Svět filmu nám v roce 2022 nadělil pořádnou porci napětí v podobě kriminálek. Pokud jste milovníky detektivek a napínavých thrillerů, máme pro vás tipy, jak si zpříjemnit dlouhé večery. Začněte třeba s americkým filmem "The Batman", kde se Robert Pattinson zhostil role slavného netopýřího hrdiny. Film vás vtáhne do temného Gothamu a zaručeně vás nepustí, dokud neodhalíte záhadu Riddlera. Pokud dáváte přednost severské krimi, sáhněte po dánské novince "Vrah mezi námi". Film s napínavou zápletkou a skvělou atmosférou vás zavede do prostředí kodaňské policie, která pátrá po sériovém vrahovi. Pro fanoušky Agatha Christie je tu pak filmová adaptace "Smrt na Nilu", která slibuje luxusní prostředí, spletité vztahy a samozřejmě vraždu, kterou musí vyřešit proslulý detektiv Hercule Poirot. Ať už zvolíte jakýkoli film, připravte si popcorn, zhasněte světla a nechte se vtáhnout do světa zločinu a napětí.

krimi filmy 2022

Rok 2022 nám v oblasti krimi filmů přinesl temné a napínavé příběhy, které nás vtáhly do světa zločinu a trestu.

Prokop Holý

Kde filmy a seriály sledovat

Krimi filmy a seriály z roku 2022 uchvátily diváky po celém světě napínavými zápletkami a strhujícími výkony herců. Pokud jste propásli některý z těchto hitů, nezoufejte! Existuje mnoho platforem, kde si je můžete pustit. Netflix, jakožto král streamovacích služeb, nabízí širokou škálu kriminálních filmů a seriálů, včetně originálních produkcí. HBO Max se pyšní kvalitními krimi tituly, které si získaly uznání kritiky i diváků. Pro fanoušky severské krimi je tu Viaplay, která nabízí napínavé detektivky z Dánska, Švédska a Norska. Apple TV+ se také pouští do vod krimi žánru a přináší originální seriály s hvězdným obsazením. A nesmíme zapomenout ani na Amazon Prime Video, kde najdete jak klasické krimi filmy, tak i novinky. Pokud preferujete sledování filmů online, existuje řada webových stránek, které se specializují na streamování filmů a seriálů. Mezi nejoblíbenější patří Voyo, O2 TV a T-Mobile TV. Tyto platformy nabízejí širokou škálu titulů, včetně krimi filmů a seriálů z roku 2022.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: krimi filmy 2022 | kriminální filmy z roku 2022