Rockej s Čendou! Akordy k hitu Mám styl uvnitř!

Mám Styl Čendy Akordy

Základní akordy: Naučte se pár základních akordů.

Čenda a jeho "Mám styl" je chytlavá věc, co? Pokud se ji chceš naučit hrát na kytaru, začni s pár základními akordy. Neboj, není to žádná věda! Většina písniček, včetně "Mám styl", je postavená na jednoduchých akordových postupech. Mezi ty nejzákladnější patří akordy C dur, G dur, D dur, A dur a E dur. Tyhle akordy ti otevřou dveře do světa kytarové muziky a umožní ti zahrát spoustu tvých oblíbených songů.

Začni s nácvikem akordu C dur. Polož ukazováček na prvním pražci struny H, prostředníček na druhém pražci struny D a prsteníček na třetím pražci struny A. Zkontroluj, jestli máš prsty správně a zkus akord zahrát. Nezapomeň, že každý prst by měl tlačit na strunu jen takovou silou, aby tón zněl čistě a bez drnčení. Jakmile ti C dur půjde, vrhni se na G dur, D dur a další akordy. S trochou trpělivosti a cvičení budeš brnkat "Mám styl" jako Čenda raz dva!

Jednoduchý rytmus: Ukážeme si snadný rytmický doprovod.

Čenda a jeho "Mám styl" to je chytlavá melodie a jednoduchý rytmus, který si snadno osvojí i začátečníci. Základní akordy k písni "Mám styl" od Čendy jsou C, G, Am a F. Tyto akordy tvoří harmonický základ písně a dají se hrát na kytaru i na klávesy.

Pro jednoduchý rytmický doprovod můžeme použít opakující se vzorec. Na každý akord zahrajeme dvakrát dolů. Zkuste hrát akord C dvakrát dolů, pak akord G dvakrát dolů a tak dále. Tento jednoduchý rytmus dodá písni "Mám styl" ten správný říz.

Pro zpestření rytmu můžeme zrychlit na střídání akordů po jednom brnknutí. Nebojte se experimentovat a najít si rytmus, který vám bude vyhovovat.

Procvičování: Pravidelným cvičením to zvládne každý.

Základní akordy písně "Mám styl" od Čendy, tedy Am, C, G a Dm, patří mezi ty nejpoužívanější v populární hudbě. To znamená jediné - čím víc je budeš hrát, tím líp ti půjdou do prstů. Začni pomalu a soustřeď se na čistotu přechodů mezi jednotlivými akordy. Zkus si nejdřív zahrát akordy samostatně a pořádně si je zažít. Až ti to půjde, začni je spojovat dohromady. Nejdřív zkus přejít z Am na C, pak zpátky, pak z Am na G a tak dále. Až budeš mít natrénované přechody mezi dvěma akordy, zkus přidat třetí a pak i čtvrtý.

Pro začátek si zkus zahrát jenom akordy bez zpěvu. Až ti to půjde plynule, můžeš zkusit zpívat a hrát zároveň. Neboj se, ze začátku to bude těžké, ale s trochou cvičení to zvládne každý. Pamatuj, že důležitá je trpělivost a vytrvalost.

mám styl čendy akordy

Kapodastr: Zjistěte, jak využít kapodastr pro snazší hraní.

Kapodastr, malý, ale šikovný pomocník každého kytaristy, dokáže výrazně usnadnit hraní na kytaru, a to i v případě, že teprve začínáte a chcete se naučit hrát Čendyho pecku "Mám styl". Použitím kapodastru na kytaru jednoduše změníte tóninu písně, aniž byste museli složitě přeladit kytaru nebo se učit komplikované akordové hmaty.

Píseň "Mám styl" je napsána v tónině A dur, což pro začátečníky nemusí být úplně jednoduché. S kapodastrem si ale můžete píseň transponovat do tóniny, která vám bude vyhovovat. Umístěním kapodastru například na druhý pražec zahrajete píseň v tónině G dur, která je pro začátečníky přívětivější, a to pouze pomocí základních akordů G, C a D. Kapodastr vám tak otevírá dveře k široké škále písní, které by pro vás jinak byly těžko hratelné.

Prstbavení: Tipy na prstoklad pro začátečníky.

Mám styl od Čendy je skvělá písnička pro začátečníky na kytaru, protože používá jen pár jednoduchých akordů. Ty se dají navíc hrát v otevřené poloze, takže se nemusíte trápit s barre akordy.

Základní akordy, které budete potřebovat, jsou C, G, Am a F. C a G jsou jedny z prvních akordů, které se kytaristi učí, a Am a F brzy přibudou.

Pro začátek zkuste hrát akordy v základním rytmu písničky. Jakmile se s nimi sžijete, můžete experimentovat s různými rytmickými variacemi a přechody mezi akordy.

Nebojte se zkoušet různé prstoklady a najít ten, který vám nejvíc vyhovuje. Důležité je, abyste se při hraní cítili pohodlně a uvolněně.

A nezapomeňte, že cvičení dělá mistra! Čím víc budete hrát, tím lépe vám to půjde a brzy si budete moct Mám styl od Čendy zahrát s lehkostí.

Různé verze: Vyzkoušejte si různé verze akordů.

Čenda a jeho "Mám styl" jsou stálicí českých playlistů. Co dělá tuhle písničku tak chytlavou? Kromě chytlavého textu a melodie to jsou i ty akordy! Možná už umíte zahrát základní verzi akordů k "Mám styl", ale co tak zkusit něco nového? Existuje spousta variací, které můžou vaší hře dodat šmrnc.

Zkuste třeba místo jednoduchého Am hrát Am7 pro jemnější zvuk. Nebojte se experimentovat s barre akordy - Fmaj7 zní hned sofistikovaněji než obyčejné F. A co teprv kapod? Posunutím pražců s ním objevíte úplně nové možnosti a akordy zazáří v jiných tónikách.

Nebojte se experimentovat a hledat vlastní verze akordů k "Mám styl". Hlavní je, aby to bavilo vás a znělo to dobře! A kdo ví, třeba objevíte akordovou kombinaci, která bude ještě chytlavější než originál.

mám styl čendy akordy

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: hudba

Autor:

Tagy: mám styl čendy akordy | akordy k písni "mám styl" od čendy