Taissa Farmiga: Filmy a seriály, které musíte vidět

Taissa Farmiga Filmy A Pořady

American Horror Story

Taissa Farmiga, mladší sestra Very Farmigy, si stihla vybudovat působivou kariéru i přes svůj mladý věk. Fanoušci hororového žánru ji znají především díky antologickému seriálu American Horror Story. Poprvé se objevila ve třetí sérii s podtitulem Coven jako mladá čarodějnice Zoe Benson. Její výkon byl natolik přesvědčivý, že si ji tvůrci Ryan Murphy a Brad Falchuk vybrali i pro další série. V American Horror Story: Roanoke ztvárnila dvojroli Sophie Green a Shelby Miller, čímž dokázala svůj herecký rozsah. Návrat do světa American Horror Story si zopakovala v deváté sérii s názvem 1984, kde ztvárnila roli sportovkyně Brooke Thompson. Její účast v různých sériích American Horror Story jen potvrzuje její talent a oblibu u fanoušků.

The Nun

Taissa Farmiga, známá pro své role v hororových seriálech jako "American Horror Story", si udělala jméno i ve světě hororových filmů. Jedním z jejích nejznámějších počinů je postava sestry Irene ve filmu "Sestra" (The Nun) z roku 2018. Film, který je součástí série "V zajetí démonů", sleduje příběh mladé jeptišky, která se musí postavit děsivé démonické síle. Farmiga ve filmu znížila svůj hlas, aby zněla mladší a nevinnější, a musela nosit kontaktní čočky, které jí zakrývaly její přirozeně světle modré oči.

Ačkoliv "Sestra" nebyl kritikou přijat s nadšením, diváci si film oblíbili a Taissa Farmiga si za svůj výkon vysloužila pochvalu. Její ztvárnění sestry Irene bylo označeno za "přesvědčivé" a "sympatické" a dokázalo, že Farmiga se v hororovém žánru cítí jako doma. I když se zatím neobjevily žádné oficiální plány na pokračování "Sestry", fanoušci doufají, že se s postavou sestry Irene v podání Taissy Farmigy v budoucnosti setkají.

The Final Girls

Taissa Farmiga, mladší sestra Very Farmigy, si rychle buduje vlastní působivou filmografii. Zatímco Vera je známá svými rolemi v hororových filmech jako „V zajetí démonů“ a „Upíří akademie“, Taissa se také nebála hororového žánru. Její role Violet Harmon v seriálu „American Horror Story: Murder House“ ji katapultovala do povědomí diváků a od té doby se objevila v několika dalších sezónách této antologické série.

Fanoušci hororu ji také znají z filmů jako „The Final Girls“, kde ztvárnila hlavní roli Max Cartwright, a „Anna“, napínavého thrilleru, ve kterém si zahrála po boku Anjeliki Houston. Taissa však nezapře ani svůj talent v jiných žánrech. Objevila se v romantické komedii „The Pretty One“, nezávislém dramatu „6 Years“ a propůjčila svůj hlas postavě Raven v animovaném filmu „Justice League vs. Teen Titans“.

taissa farmiga filmy a pořady

Její všestrannost a talent jí zajistily stálý proud rolí a zdá se, že Taissa Farmiga je teprve na začátku své hvězdné kariéry.

Anna

Taissa Farmiga, mladší sestra herečky Very Farmigy, si rychle buduje vlastní působivou kariéru v Hollywoodu. Ačkoliv se proslavila rolí Violet Harmon v hororovém seriálu "American Horror Story", Taissa se nebojí experimentovat s různými žánry.

Fanoušci hororu ji jistě znají z filmů jako "The Nun" (2018), kde ztvárnila roli jeptišky Irene, nebo "Anna" (2019), napínavý thriller, ve kterém hraje ruskou modelku s temným tajemstvím. Právě role Anny vynesla Taisse Farmiga uznání kritiky za její herecký rozsah a schopnost ztvárnit komplexní postavu plnou protikladů. Film "Anna" je akcí nabitý thriller, který diváky drží v napětí až do poslední chvíle a Taissa Farmiga v něm předvádí nezapomenutelný výkon.

Rules Don't Apply

Taissa Farmiga, herečka s tváří anděla a talentem pro temné role, se zdá být imunní vůči pravidlům Hollywoodu. Zatímco mnoho mladých hvězd se drží žánru, který je proslavil, Farmiga se s odvahou vrhá do neznáma. Od hororových trháků jako "American Horror Story" a "The Nun" až po indie dramata jako "The Final Girls" a "6 Years", Farmiga se neustále vyhýbá zaškatulkování.

Její role v "American Horror Story" jsou toho důkazem. V první sérii ztvárnila Violet Harmon, tragickou postavu chycenou v pasti vlastního domu. V "American Horror Story: Coven" se proměnila v mocnou čarodějnici Zoe Benson. A v "American Horror Story: Roanoke" si zahrála hned dvě role - Shelby Miller, oběť hrůzostrašných událostí, a Sophie Green, herečku, která Shelby ztvárnila v dokumentu.

Tato ochota riskovat a přijímat rozmanité role dělá z Farmigy jednu z nejzajímavějších hereček své generace. Nebojí se ukázat zranitelnost, sílu ani temnotu, a to vše s přesvědčivostí a charismatem. Její kariéra je důkazem, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala, a že odvaha a talent jsou klíčem k úspěchu.

The Mule

Taissa Farmiga, talentovaná americká herečka, si získala srdce diváků v řadě filmů a seriálů. Ačkoliv se film "The Mule" s Clintem Eastwoodem neobjevuje na seznamu jejích děl, stojí za zmínku, že Taissa má bohatou filmografii, která zahrnuje žánry od hororu po drama. Mezi její nejznámější role patří Violet Harmon v seriálu "American Horror Story", kde předvedla svůj talent pro ztvárnění komplexních a temných postav. Další významnou rolí je Zoe Benson v seriálu "American Horror Story: Coven", kde se blýskla jako mladá čarodějnice. Její herecký rejstřík sahá od hororů jako "The Nun" (Sestra) po nezávislé drama "Rules Don't Apply" (Pravidla neplatí). Taissa Farmiga se etablovala jako všestranná herečka, která se nebojí výzev a s každým projektem dokazuje svůj talent a charisma. Její budoucí projekty jsou netrpělivě očekávány fanoušky po celém světě.

What They Had

Taissa Farmiga, talentovaná americká herečka, si získala srdce diváků po celém světě svými působivými výkony v žánrech hororu, dramatu a thrilleru. Její filmografie je plná nezapomenutelných rolí, které předvedly její herecký rozsah a schopnost vtáhnout diváky do temných a emocionálně vypjatých příběhů.

Fanoušci hororu ji znají z filmů jako "American Horror Story", kde ztvárnila hned několik postav v různých sezónách, a "The Nun", spin-offu série "V zajetí démonů", kde se ujala role mladé jeptišky. Její schopnost zprostředkovat strach, zranitelnost a sílu v těchto rolích z ní udělala hororovou ikonu.

Neomezuje se však pouze na hororový žánr. V roce 2018 si zahrála po boku Emmy Roberts a Johna Cusacka v dramatu "Billionaire Boys Club", kde předvedla svou všestrannost. Její role v nezávislých filmech jako "6 Years" a "Rules Don't Apply" dále upevnily její reputaci talentované a charismatické herečky.

Taissa Farmiga je důkazem toho, že talent a pracovitost se vyplácejí. Její oddanost svému řemeslu a odvážné volby rolí z ní dělají jednu z nejzajímavějších hereček své generace. S napětím očekáváme, čím nás tato talentovaná mladá žena překvapí v budoucnosti.

6 Years

V roce 2013, když jí bylo pouhých 19 let, si Taissa Farmiga zahrála ve svém prvním hororovém seriálu, American Horror Story: Murder House. Její role Violet Harmon, problémové dospívající dcery, která se zamiluje do ducha, uchvátila diváky i kritiky. Tento seriál se stal pro Taissu Farmigu průlomem a otevřel jí dveře do světa hororového žánru.

O šest let později, v roce 2019, se Taissa Farmiga vrátila do American Horror Story, tentokrát v deváté řadě s názvem 1984. Zde ztvárnila roli Brooke Thompson, plaché dívky, která se stane terčem vraždícího maniaka. Její výkon byl opět velmi dobře přijat a potvrdil její talent pro hororový žánr.

Během těchto šesti let se Taissa Farmiga objevila i v dalších filmech a seriálech, například v psychologickém thrilleru The Final Girls (2015), v dramatu 6 Years (2015) nebo v životopisném filmu The Nun (2018).

Taissa Farmiga, s talentem zděděným po své sestře, si buduje vlastní cestu světem filmu a televize, kde fascinuje diváky kombinací nevinnosti a temnoty ve svých rolích.

Eliška Nováková

The Bling Ring

Taissa Farmiga, mladší sestra Very Farmigy, si rychle buduje vlastní jméno ve světě filmu a televize. Její talent a krása jí vynesly role v různých projektech, od hororů po dramata. Jedním z filmů, který pomohl Taisse Farmize proslavit se, je "The Bling Ring" z roku 2013, režírovaný Sofií Coppolou. Film je inspirován skutečnými událostmi a sleduje skupinu teenagerů posedlých celebritami, kteří se vloupají do domů bohatých a slavných v Los Angeles. Taissa hraje Sam, dívku, která se nechá strhnout leskem a pozlátkem hollywoodského životního stylu. Její výkon byl kritiky oceněn a pomohl jí získat další role. "The Bling Ring" je poutavým komentářem k posedlosti celebritami a materialismem, která je v dnešní společnosti tak rozšířená.

taissa farmiga filmy a pořady

Mindscape

Taissa Farmiga, herečka s pronikavým pohledem a talentem pro ztvárnění temných a psychologicky náročných rolí, si za svou kariéru stihla vybudovat fascinující "mindscape" postav. Od počátků v hororovém seriálu "American Horror Story" až po oceňovaný film "The Nun", Farmiga se nebojí ponořit do hlubin lidské psychiky a ztvárnit postavy zmítané vnitřními démony, traumaty a tajemstvími.

Její role Violet Harmon v "American Horror Story: Murder House" ukázala světu její talent pro ztvárnění křehkosti a temnoty zároveň. Následně se v dalších sériích "Coven" a "Roanoke" vrátila do světa "American Horror Story" v odlišných, ale stejně fascinujících rolích. Její schopnost vdechnout život postavám, které se pohybují na hranici reality a fantazie, z ní dělá ideální volbu pro hororový a mysteriózní žánr.

Farmiga se však neomezuje pouze na horor. V dramatu "The Bling Ring" z roku 2013 ukázala svou všestrannost a ztvárnila postavu inspirovanou skutečnou událostí. Její filmografie zahrnuje i nezávislé filmy jako "6 Years" a "Rules Don't Apply", které jí umožnily dále rozvíjet svůj herecký rejstřík.

S každým novým projektem Taissa Farmiga dokazuje, že je silnou a talentovanou herečkou s širokým záběrem. Její "mindscape" je plný komplexních a nezapomenutelných postav, které zanechávají v divácích hluboký dojem.

Voices From Within

Taissa Farmiga si za svou kariéru stihla vybudovat působivou filmografii, a to i přes svůj relativně nízký věk. Fanoušci hororu ji znají především z děsivých rolí, ať už se jedná o fanynku Violet Harmon v "American Horror Story: Murder House" nebo o mladou čarodějnici Zoe Benson v "American Horror Story: Coven". Její talent pro ztvárnění zranitelnosti a síly zároveň z ní dělá ideální volbu pro žánr, který si žádá emocionální hloubku.

Nemůžeme ale opomenout ani její role mimo hororový žánr. V "The Nun", spin-offu série "V zajetí démonů", Farmiga ukázala, že se neztratí ani v akčnějších vodách. Její postava, sestra Irene, je mladá jeptiška, která se musí postavit děsivému zlu. Farmiga v roli skvěle zvládá jak fyzicky náročné scény, tak i momenty tichého napětí.

Fanoušci se můžou těšit na další projekty, ve kterých Taissa Farmiga jistě ukáže šíři svého talentu. Její schopnost vcítit se do komplexních postav a dodat jim na autentičnosti z ní dělá jednu z nejzajímavějších hereček své generace.

taissa farmiga filmy a pořady

50 States of Fright

Taissa Farmiga, známá svými rolemi v hororových seriálech jako "American Horror Story" a "The Nun", si vybudovala působivou filmografii plnou děsivých příběhů. Její talent pro ztvárnění postav zmítaných hrůzou a napětím z ní udělal miláček fanoušků hororového žánru.

Filmy a pořady s Taissou Farmigou
Název Rok vydání Žánr
American Horror Story: Murder House 2011 Horor
The Nun 2018 Horor

V "American Horror Story" se Farmiga objevila v několika sezónách, z nichž každá nabízela unikátní děsivou atmosféru. Ať už to byla Violet Harmon v první sezóně, Zoe Benson v "Coven" nebo Sophie Green v "Roanoke", Farmiga vždy dokázala vdechnout svým postavám hloubku a zranitelnost, díky čemuž byly strašidelné scény ještě působivější.

Její role jeptišky Irene ve filmu "The Nun" z roku 2018, spin-offu série "V zajetí démonů", dále upevnila její pozici v hororovém žánru. Film se stal kasáštním trhákem a Farmiga si vysloužila pochvalu za svůj výkon v roli mladé jeptišky, která se musí postavit děsivému démonickému zlu.

Fanoušci hororu se můžou těšit na další projekty Taissy Farmigy, která se i nadále věnuje tomuto žánru. Její talent a charisma z ní dělají ideální volbu pro hororové filmy a seriály a my se nemůžeme dočkat, čím nás v budoucnu vyděsí.

American Horror Stories

Taissa Farmiga, známá pro své role v hororových seriálech jako "American Horror Story", si v tomto žánru vybudovala působivou kariéru. Ačkoliv se neobjevila ve všech sezónách "American Horror Story", její přítomnost v několika z nich zanechala na divácích trvalý dojem.

Fanoušci si ji pamatují z rolí Violet Harmon v "Murder House", Zoe Benson v "Coven" a Sophie Green v "Roanoke". Její schopnost ztvárnit zranitelné, ale zároveň silné postavy v děsivých situacích z ní udělala oblíbenkyni fanoušků. Její talent pro hororový žánr se neomezuje pouze na "American Horror Story".

Farmiga si zahrála i v dalších hororových projektech, jako jsou filmy "The Nun" (2018), "The Final Girls" (2015) a "Anna" (2013). Její schopnost vnést do každé role hloubku a komplexnost, ať už jde o vyděšenou teenagerku nebo odhodlanou hrdinku, z ní dělá jednu z nejzajímavějších hereček své generace v hororovém žánru.

taissa farmiga filmy a pořady